Toscead betweox fadungum "Villhelm Frysa/heall"

ly
 
* [[Wikipǣdiamōtung:Nīwlicu word teohhunga]]
{| {{table}}
 
|+ ''consonantale verbum molle classis 1:'' fremm'''an'''
* [[Help:Glēsing Nīƿra Ƿorda]]
|-
| width="30" |
| |
| width="120" |''indicativus''
| width="120" |''coniunctivus''
| width="120" |''imperativus''
| width="120" |''participium ''
|-
|rowspan="4" style="background:#f0f0f0;" align="center"| p<br>r<br>a<br>e<br>s.
| 1 ||fremm'''e''' || fremm'''e''' || || fremm'''ende'''
|-
| 2 || frem'''est''' || fremm'''e''' || frem'''e''' ||
|-
| 3 || frem'''eð''' || fremm'''e''' || ||
|-
|pl.|| fremm'''að''' || fremm'''en''' || fremm'''að''' ||
|-
|| &nbsp;|| ||
|-
|rowspan="4" style="background:#f0f0f0;" align="center"| p<br>r<br>e<br>t.
| 1 ||frem'''ede''' || frem'''ede''' || || ('''ge''')frem'''ed'''
|-
| 2 || frem'''edest''' || frem'''ede''' || ||
|-
| 3 || frem'''ede''' || frem'''ede''' || ||
|-
|pl.|| frem'''edon''' || frem'''eden''' || ||
|-
|}